Sklep

KIPI - TOMIKO

Kocioł QUAD                                Kocioł PELLATRON

Kocioł o podwyższonym standardzie jest przyjazny dla środowiska. Posiada wszelkie wymagane badania ekologiczne oraz certyfikat 5 Klasy i ECODESIGN.

Kocioł QUADPELLATRON został zaprojektowany z myślą o osobach, które posiadają małe kotłownie. Kompaktowe wymiary pieca powodują, że można go zamontować w bardzo małym pomieszczeniu. Zaletą kotła jest również jego zbiornik zasypowy, znajdujący się na kotle. Zastosowana konstrukcja wymiennika powoduje, że kocioł utrzymuje wysoką sprawność pomimo swoich nie dużych wymiarów. Doskonale pracuje nawet w niskim zakresie mocy grzewczej, jest bardzo energooszczędny. Charakteryzuje się cichą pracą, dużą niezawodnością i płynną regulacją intensywności spalania. Poza tym jest przyjazny dla środowiska.

Kotły  posiadają 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012! Jest to norma dotycząca kotłów grzewczych na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW. Klasyfikuje piece pod względem sprawności cieplnej oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska. Ten produkt posiada również certyfikat ECODESIGN, a więc przyczynia się do poprawienia jakości powietrza dzięki poszanowaniu energii i paliwa!

Kocioł spełnia wymagania dla kotłów o podwyższonym standardzie z emisyjnością cząstek stałych poniżej 20 mg/m3.

Wymiennik ciepła został zintegrowany z zasobnikiem paliwa, palnikiem oraz automatyką kotła tworząc kompletny „układ grzewczy”. Komora paleniskowa ma postać walca wyposażona jest w palnik pelletowy przystosowany do spalania szerokiej gamy biomasy.

Kotły  dostępne są o mocach 10kW, 15kW, 20kW, 25kW oraz 30kW. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenie zapewnia komfort użytkowania. Jest to doskonała alternatywa dla paliw takich jak węgiel, olej czy gaz.

Kocioł wyposażony jest w regulator ecoMAX860 TOUCH.

Moduł

  • Kontroluje proces spalania w kotłach z zapalarką na paliwo typu pellet oraz jest przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych,
  • obsługuje obieg grzewczy CO i CWU oraz obiegi mieszaczowe,
  • posiada dotykowy wyświetlacz 5″ lub 4,3″, który umożliwia montaż na przedniej części kotła,
  • zapewnia komfort poprzez współpracę ze zdalnym sterowaniem.

Funkcje

  • Aktualizacja oprogramowania przez kartę microSDHC lub miniUSB,
  • konfigurowalne wyjście H (alarmy, kocioł rezerwowy, pompa przewałowa, pompa cyrkulacyjna),
  • rozbudowa o moduły dodatkowe B i C,
  • tryb Lato/Zima, profesjonalne krzywe grzewcze dla kotła i obiegów mieszaczowych, praca z rusztem, wyświetlany poziom paliwa, detekcja zadziałania STB,
  • adaptacyjne sterowanie mieszaczami,
  • współpraca z buforem cieplnym,
  • współpraca przez ISM oraz WiFi ze zdalnym sterowaniem i modułem internetowym ecoNET300 oraz aplikacją ecoNET.apk i ecoNET.app, co pozwala na zarządzanie całym systemem grzewczym on-line.

Palnik KIPI:

W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu:

  • palnik sam oczyszcza się z popiołu i zgorzelin, w sposób ciągły odprowadzane są produkty spalania z komory paleniskowej i nadmuchowej, nie wpływając na utratę mocy palnika
  • nie występuję problem zapychania się komory, który jest najczęściej spotykanym problemem wśród innych palnikach dostępnych na rynku
  • bezawaryjną pracę palnika
  • przedłużają jego żywotność
  • eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w obu komorach

UWAGA!!! PIERWSZE URUCHOMIENIE MUSI BYĆ WYKONANE TYLKO PRZEZ WYKWALIFIKOWANEGO INSTALATORA KIPI.

KOSZT ORIENTACYJNY – 500 zł

Obsługa kotła ograniczona jest do minimum – wymaga tylko tymczasowego uzupełnienia podajnika w opał i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. W zależności od zapotrzebowania na ciepło jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni. Dzięki wizjerowi łatwo i szybko sprawdzą Państwo poziom opału.

Dodatkowo do kotła klient może dokupić u nas:

  • AUTOMATYCZNY SYSTEM ODPOPIELANIA

Dzięki niemu eksploatacja kotłów jest o wiele wygodniejsza. System ten zapewnia bezobsługowe i komfortowe usuwanie popiołu powstałego w procesie spalania. Usuwany jest on z płyty paleniska za pomocą przenośnika ślimakowego z przekładnią z komory pod palnikiem do popielnika. System gwarantuje od 1 do nawet 3 miesięcy automatycznego usuwania popiołu z kotła.

  • GRUPĘ POMPOWĄ

Grupy pompowe łączą w jednej zwartej i dobrze izolowanej obudowie kilka elementów instalacji, dzięki temu zajmują mniej miejsca. Ponadto, w wariancie zawierającym grupę pompową, kocioł można podłączyć do instalacji wraz z zaworem anty-kondensacyjnym.

           Przewidywany czas dostawy:
    •  od 6 do 8 tygodni
  • Cennik kotłów

    Moc Powierzchnia
    grzewcza
    Cena brutto
    10 KW do 110/150 m2 17120 zł
    15 KW do 160/200 m2 17620 zł
    20 KW do 200/260 m2 19120 zł
    25 KW do 240/300 m2 19720 zł
    30 KW do 300/400 m2 21120 zł

SAS

 

BIO COMPACT PLUS

Kocioł na pelet o podwyższonym standardzie

Specyfikacja

Rodzaj kocioł z automatycznym podawaniem paliwa, kocioł peletowy o podwyższonym standardzie
Rodzaj spalania podawanie paliwa za pomocą palnika SAS MULTI FLAME
Moc 10 kW, 12 kW, 17 kW, 20 kW, 25 kW
Paliwo biomasa w postaci sprasowanego granulatu drzewnego typu pellety
Klasa 5 (najwyższa, wg PN-EN 303-5:2021-09)
Eco Design 10 kW, 12 kW, 17 kW, 20 kW, 25 kW
Emisja pyłów nieprzekraczająca 20 mg/m³
Klasa efektywności energetycznej A+
Sprawność 92,1÷92,7%
Materiał wymiennika stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm, elementy kotła oraz paleniska stal nierdzewna 1.4301
Opcje zasobnik opału może być usytuowany z prawej lub lewej strony kotła, czopuch wychodzący do tyłu może być skierowany w prawo, lewo lub górę (opcja za dopłatą), automatyczny system odpopielania (opcja za dopłatą), kotły o mocach: 17/ 20/ 25 kW mogą posiadać skośną klapę zasobnika (opcja za dopłatą)
Wyposażenie sterownik (ST-555P), palnik SAS MULTI FLAME (moduł sterujący praca palnika, grzałka do rozpalania, mechanizm ruszt ruchomych, fotokomórka – czujnik ognia, czujnik temp. podajnika), wentylator (system kontroli przepływu powietrza – AIR FLOW CONTROL), deflektor ze stali nierdzewnej (dot. mocy 10,12 kW), panele ceramiczne, ceramiczny deflektor spalin, turbulator spalin, termometr, zawór bezpieczeństwa, zasobnik paliwa z czujnikiem otwarcia klapy, czujnik temperatury spalin, ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB, komplet stopek regulacyjnych, komplet narzędzi do obsługi kotła
Gwarancja 5 lat na szczelność wymiennika ciepła, 1 rok na zapalarkę paliwa, 2 lata na podzespoły elektroniczne i pozostałe elementy kotła

SAS BIO COMPACT PLUS – Lista ZUM

 

Identyfikator ZUM Typ/moc
KB-300651 SAS BIO COMPACT PLUS 10
KB-500650 SAS BIO COMPACT PLUS 12
KB-700545 SAS BIO COMPACT PLUS 17
KB-400735 SAS BIO COMPACT PLUS 20
KB-200736 SAS BIO COMPACT PLUS 25

 

SAS

 

KONDENSACYJNE KOTŁY GAZOWE jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Kocioł jednofunkcyjny CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) zaprojektowany został dla potrzeb centralnego ogrzewania, można jednak podłączyć do niego zewnętrzny zasobnik c.w.u., co umożliwi przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Kocioł w wersji dwufunkcyjnej CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) zaprojektowano zarówno do centralnego ogrzewania jak i do produkcji c.w.u. przepływowo za pośrednictwem wbudowanego płytowego wymiennika ciepła.

Kondensacja w kotle gazowym
Sprawność kotłów kondensacyjnych SAS dochodzi do ponad 108%. W tradycyjnych kotłach na paliwa stałe np. na pelet sprawność sięga ponad 90% – jednak nie możliwości aby przekroczyła 100%. W kotłach gazowych wykorzystujących zjawisko kondensacji dochodzi do skraplania pary wodnej zawartej w spalinach powstałej w wyniku spalania gazu. Jej schładzanie powoduje wygenerowanie dodatkowej energii przekazywanej na instalację. Warunkiem zaistnienia zjawiska kondensacji jest odpowiednio niska temperatura na powrocie z instalacji.
Polski producent – polski kocioł
Od ponad 40 lat produkujemy urządzenia grzewcze w naszej fabryce w Owczarach obok Buska-Zdroju. Wybierając nasze kotły gazowe wspierasz rodzimy rynek i polską gospodarkę.
Jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny
Główna różnica pomiędzy tymi dwoma typami kotłów polega na tym, że jednofunkcyjny służy do ogrzewania pomieszczeń a dwufunkcyjny dzięki wbudowanemu wymiennikowi dodatkowo przygotowuje ciepłą wodę użytkową. W mieszkaniach i małych domach, w których można zainstalować kocioł blisko kuchni i łazienki (czyli długości instalacji CWU są niewielkie) oraz nie ma bardzo dużego zapotrzebowania na CWU, stosuje się najczęściej kotły dwufunkcyjne. Natomiast w domach większych, gdzie punktów poboru ciepłej wody jest więcej, zdecydowanie lepszym wyborem jest montaż urządzenia jednofunkcyjnego z zasobnikiem.
Gaz G20, G30 lub G31
Nasze kondensacyjne kotły gazowe dostosowane są pracy z najczęściej występującymi typami gazu dostępnymi na rynku. Kocioł fabrycznie ustawiony jest na gaz ziemny 2E (G20) – autoryzowany instalator lub serwisant może jednak dokonać jego przezbrojenia na gaz dostępny na miejscu instalacji.
Palnik Bluejet Premix
Palnik Bluejet z systemem wewnętrznego wstępnego mieszania gazu i powietrza (Premix) zapewnia stabilność płomienia (w całym zakresie – również przy mocy minimalnej), szybką reakcję oraz bardzo duży zakres modulacji mocy (zmniejszenie cykli zapłonu wpływa na dłuższą żywotność komponentów i optymalizację zużycia gazu) przy zachowaniu niskiego poziomu emisji CO i NOx (klasa 6 dla 2E-G20).