Kotły na pellet

Ekologicznie

Kotły na pellet

Kotły na pellet to urządzenia ekologiczne. Charakteryzują się dużą sprawnością, niewielką emisją trujących związków do atmosfery w wyniku procesu spalania.  Dużą zaletą wielu  kotłów na pellet jest funkcja automatycznego czyszczenia wymiennika, a także palnika. Zważywszy do tego na fakt, że kotły na pellet rozpalają się automatycznie czyni to je urządzeniami niemal w pełni automatycznymi. 

 

Co to jest pellet?

Z języka angielskiego pellet oznacza granulkę. W praktyce jest to zatem materiał opałowy w postaci granulatu sporządzonego z odpadów drzewnych typu trociny, wióry, zrębki, które pod wysokim ciśnieniem zostają sprasowane.

Ich niewielki rozmiar (kulki lub walce do kilku centymetrów długości) pozwala na łatwe magazynowanie i dozowanie. Do tego pellet nie brudzi kotłowni. Przewagą pelletów nad tradycyjnym drewnem opałowym jest niewielka ilość popiołu przy porównywalnej wartości opałowej. Wilgotność tego materiału jest na poziomie 4-10%. Ich użycie jest wygodne, ekologiczne i ekonomiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów. Jeśli nie wiesz jaki kocioł wybrać zapraszamy do kontaktu,  pomożemy w doborze odpowiedniego urządzenia .

 

Strona kotłów na pellet SprzedajemyKotły.pl Kliknij tutaj